Istnieje wiele rodzajów pożyczek pozabankowych i są dobrą alternatywą dla osób potrzebujących natychmiastowego zastrzyku gotówki. Uzyskanie pożyczki przez klienta jest niekiedy o wiele łatwiejsze, niż uzyskanie kredytu w banku głównie ze względu na to, że o taką formę finansowania mogą starać się również osoby zadłużone i z niskim dochodem.

Pożyczki pozabankowe cechują się łagodniejszymi i elastyczniejszymi warunkami wnioskowania oraz mniejszą ilością formalności, co sprawia, że mają wysoką przyznawalność. W internecie można znaleźć porównywarki ofert wielu firm pozabankowych, więc warto pamiętać, aby korzystać z tej pomocy. Umożliwi to wyszukanie oferty, odpowiadającej bieżącym potrzebom.

Na rynku można spotkać się z firmami oferującymi pierwszym klientom pożyczki za darmo, czyli oddaje się tyle, ile się pożyczyło. RRSO wynosi w takich przypadkach 0%, jednak trzeba spełnić określone warunki, a mianowicie spłacić raty w wyznaczonym terminie. Kwoty oferowanych pożyczek zaczynają się już od kilkuset, a kończą nawet na kilkudziesięciu tysiącach złotych, a okres na jaki udzielana jest pożyczka to przedział od 30 dni do nawet 48 miesięcy.